Mám sklon ke keloidním jizvám a chci tetování, je to problém?

Otázka

Dobrý den, v mých 17ti letech jsem si nechal píchnout náušnici po které se mi vytvořila keloidní jizva, kterou jsem si nechal a ponějakém čase odstranit a to chirurgicky a pak mrazením dusíkem. Nyní po 5ti letech přemýšlím o tetování a zajímalo by mě jestli mi hrozí nějaké zvýšené riziko komplikací při jeho léčbě. Bylo by "malého" rozměru v oblasti paže (přes biceps). Nerad bych totiž skončil s podobnou jizvou jako kdysi na uchu. Děkuji moc za odpověď

Autor:Alf

Odpověď

Dobrý den! Obecně se tetování u lidí se sklonem ke keloidním jizvám nedoporučuje. Otázkou je, zda skutečně sklony máte, či ne, což nelze z jedné jizvy hodnotit.

Na otázku odpověděl:Redakce

Diskuze

Lucia: Dobrý deň, už niekoľko mesiacov používam na noc Duac gel (kedže moja pleť má sklon k akné), tento gél obsahuje klyndamycín a benzoylperoxid. Chcela by som vedieť, či môžem s týmto gélom používať aj kyseliny, konkrétne (kyselinu saliciovú, aminokyseliny s vitamínom B5, a tiež Niacinamíd so zinkom. Všetko vo forme koncentrovaného séra na pleť. Samozrejme, že by som tieto séra používala jednotlivo podľa toho čo by v danej situácii moja pleť potrebovala. Môže klyndamicín alebo benzoylperoxid vyvolať alergickú reakciu ak príde do kontaktu s vyššie spomenutými účinnými látkami? Ďakujem za Vašu odpoveď.

29. Leden 2019 01:43

Vložit příspěvek